Zadbana sylwetka jest w dzisiejszych czasach wyznacznikiem sukcesu, ambicji, aktywności i troski o własne zdrowie, a przy okazji wciąż uznawana jest za kanon piękna. Niektórzy cieszą się dobrymi genami, a inni uzyskują ją z trudem, ale większości z nas zależy na tym, aby nie tyć. Jakie nawyki żywieniowe warto wdrożyć w swoje życie, aby cieszyć się nieustannie optymalną wagą? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

Ćwicz regularnie

W natłoku codziennych obowiązków wiele osób zapomina o jakiejkolwiek aktywności fizycznej, bagatelizując jej znaczenia dla zdrowia i wyglądu. Tymczasem nie chodzi wcale o to, aby kilka razy w tygodniu biegać na siłownię czy też z uporem maniaka nakłaniać innych na gry zespołowe. Aktywność fizyczna ma różne oblicza i z powodzeniem można wybrać dyscypliny albo konkretne ćwiczenia, które będą nam najbardziej odpowiadały. W okresie wiosennym i letnim warto w miarę możliwości zastępować samochód i komunikację miejską rowerem. W sieci można znaleźć mnóstwo ćwiczeń, które każdy może wykonywać w dogodnym momencie we własnym domu. Już dwa lub trzy treningi w tygodniu są pomagają w utrzymaniu odpowiedniej wagi i zapewniają nam lepszą formę.

Świadomie wybieraj przekąski i jedz powoli

Mózg człowieka potrzebuje nieco czasu, aby otrzymać sygnał o tym, że człowiek je, oraz że już jest najedzony. Warto zatem jeść powoli i dać sobie czas na to, aby uczucie sytości zostało zarejestrowane. Wiele osób popełnia ten błąd i je każdy posiłek do oporu, czując po fakcie, że porcja była zbyt wielka. Warto znaleźć czas na regularne posiłki, jeść ich kilka w mniejszych porcjach, a także zadbać o to, aby przekąski były zdrowe. Zamiast ciastek, batoników czy smażonych na głębokich oleju chipsów, warto sięgnąć po orzechy, suszone owoce czy warzywne smoothies, które mają znacznie mniej kalorii i są zdrowe.

Pij dużo wody i miej kontrolę nad tym, co kupujesz

Nie da się przecenić wpływu wody na ludzki organizm. Ma ona właściwości oczyszczające, chroni wszystkie narządy, zapewnia odpowiednią pracę mięśni, a przy okazji niweluje uczucie głodu. Warto wypić niecałą szklankę wody przed każdym posiłkiem, a wówczas w żołądku znajdzie się mniej miejsca na jedzenie. Warto również tworzyć listy zakupów spożywczych i nie kupować niezdrowych produktów, na które ludzie decydują się w chwilach słabości, ważne jest też, by kupować jakościowe produkty w odpowiednim sklepie ze zdrową żywnością. Zanim nawyk wejdzie nam w krew dobrym sposobem będzie zapisywanie spożywanych posiłków, aby monitorować to, co i kiedy się je.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *