Zdrowa waga i nienaganna sylwetka są w pełni uzależnione od naszego stylu życia. Pragnąc cieszyć się piękną figurą należy wziąć pod uwagę kilka czynników odpowiadających za taki stan rzeczy. Do najważniejszych należą oczywiście aktywność fizyczna dostarczana regularnie i w odpowiednich dawkach oraz dobrze skonstruowana dieta żywieniowa. Co zrobić, by faktycznie móc cieszyć się zdrową wagą?

Sport to zdrowie

Wdrożenie aktywności fizycznej w swoją codzienność to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie pięknej figury. Dla wielu osób wybór odpowiedniej formy aktywności bywa kłopotliwy. Nie każdy przepada za bieganiem na świeżym powietrzu czy pływaniem. Na szczęście istnieje bardzo wiele dyscyplin sportowych oraz innych możliwości, spośród których bez najmniejszego problemu wybierzemy taką, która faktycznie stanie się przy okazji źródłem prawdziwej przyjemności. Warto zwrócić uwagę na takie dyscypliny, które angażują wszystkie partie mięśni. Do takowych należą między innymi pływanie, squash czy tenis. Dobrym pomysłem jest również siłownia, która pozwala na satysfakcjonujący trening pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Regularne porcje aktywności fizycznej wspomagają przemianę materii, co w oczywisty sposób wpływa na naszą figurę. Dowiedziono również, że osoby uprawiające sport znacznie rzadziej borykają się ze stanami depresyjnymi oraz samą depresją. Można zatem śmiało powiedzieć, iż stwierdzenie, że sport to zdrowie jest jak najbardziej prawdziwe i to pod każdym względem.

Odpowiednia dieta żywieniowa

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że odpowiednia dieta żywieniowa to w połączeniu z aktywnością fizyczną klucz do pięknej sylwetki i zdrowej wagi. Warto jednak dodać, że poza jakościowo dobrą żywnością, trzeba zadbać także o regularność posiłków. Ludzki organizm potrzebuje regularnych dostaw nowej energii. Szacuje się, że dorosły człowiek powinien jeść zbilansowane posiłki mniej więcej co trzy godziny. Dzięki temu energia towarzyszy nam przez cały dzień, jesteśmy produktywni, a i metabolizm działa jak należy. Jednocześnie należy również pamiętać o tym, by każdy posiłek był zbilansowany, a zatem skonstruowany w taki sposób, by dostarczać organizmowi niezbędnych wartości na każdym etapie dnia. Posiłki nie powinny być zbyt obfite. Serwowanie sobie kalorycznych bomb z pewnością nie sprawi, że nasza waga będzie satysfakcjonująca. Znacznie lepszym pomysłem jest sięganie po nieco mniejsze porcje, choć z większą częstotliwością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *