Mogłoby się wydawać, że piękna cera jest zasługą dobrych kosmetyków. Faktem jest, że codzienna pielęgnacja w tej materii ma korzystny wpływ na naszą skórę, aczkolwiek należy mieć świadomość, że i odpowiednia dieta decyduje o kondycji zarówno cery, jak i skóry. Sięganie po naturalne produkty zawierające konkretne witaminy i minerały może znacząco odmienić kondycję skóry i przyczynić się do znaczącej poprawy jej kondycji. Jakie produkty superfoods warto uwzględnić w swojej diecie?

Kokos

Owoce palmy kokosowej są znane ludzkości od wielu lat. W niektórych regionach świata kokos stanowi niemal obowiązkową pozycję codziennej diety. Szereg właściwości powoduje, że w obecnych czasach kokos znajduje szerokie zastosowanie również w branży kosmetycznej. Przeprowadzane badania dowodzą, że regularne spożywanie kokosa ma zbawienny wpływ na stan cery i skóry. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę znajdujący się w nim szereg składników odżywczych. Kokos to doskonałe źródło witaminy C, ryboflawiny, tiaminy, witaminy E, niacyny i kwasu foliowego. Zaliczany jest do grupy naturalnych antybiotyków ze względu na silne właściwości przeciwbakteryjne i doskonały wpływ na cały układ immunologiczny. Pozytywny wpływ kokosa na skórę wynika z wysokiej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych, które doskonale odżywiają. Regularne spożywanie tych owoców wpływa na właściwe nawilżenie skóry.

Awokado

Awokado to kolejny owoc zaliczany do superfoods, który ma ogromny wpływ na stan skóry. Cieszy się sporą zawartością witaminy E, uważanej za doskonały antyoksydant. Dzięki niej możliwa jest sprawna regeneracja komórek. Dowiedziono, że regularne spożywanie awokado wpływa nie tylko na piękny wygląd skóry, ale również jej jędrność i miękkość.

Nasiona chia

Te niepozorne nasiona również są fantastycznym źródłem witaminy E. Należy pamiętać, że to właśnie ta witamina wspomaga produkcję kolagenu, a to właśnie on odpowiada za piękną, jędrną i zdrową skórę. Naukowe badania dowodzą, że nasiona chia w pewnym stopniu odpowiadają za właściwy poziom nawilżenia skóry, a dodać należy, że jest to kluczowa kwestia w czterech etapach pielęgnacji.

Jagoda kamczacka

Osoby pragnące poprawić kondycję skóry powinny regularnie sięgać po jagody kamczackie. Te niepozorne owoce są świetnym źródłem witaminy A, która w dużej mierze odpowiada za dobrą kondycję skóry, włosów i paznokci. Ten pyszny owoc można jeść na surowo lub potraktować jako dodatek do wyśmienitych deserów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *