Trawienie to proces, do którego dochodzi w układzie pokarmowym, i który finalnie zapewnia organizmowi nie tylko energię, ale również wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki. Praktykowany w dzisiejszych czasach tryb życia, w którym często jadamy produkty wątpliwej jakości i jesteśmy narażeni na wielki stres skutkuje problemami z trawieniem. Te z kolei nie tylko wpływają na komfort naszego życia, ale też mogą w przyszłości przerodzić się w poważne choroby. Jakie z naturalnych soków warto włączyć do swojego jadłospisu, aby poprawić proces trawienia? Poniżej znajduje się kilka propozycji.

Soki oczyszczające

Soki oczyszczające bazują na połączeniu odpowiednich składników, dzięki czemu są w stanie usuwać szkodliwe substancje i złogi w jelitach. Warto włączyć na stałe do diety, ale szczególnie wspomóc nimi organizm po okresie zimowym. To właśnie wtedy ludzie jedzą bardziej kaloryczne posiłki i mniej piją, przez co organizm na większe trudności z samodzielnym usuwaniem toksyn czy oczyszczaniem jelit. Wśród oczyszczających soków znajduje się na przykład sok z zielonym ogórkiem, który można przygotować z jednego ogórka, trzech jabłek, trzech marchewek i czterech liści sałaty rzymskiej. W podobny sposób działa sok owocowy, który zawiera jabłko, pomarańczę, gruszkę, marchewkę oraz garść świeżego szpinaku.

Naturalny sok na przemianę materii

Prawidłowa przemiana materii wpływa na nasze samopoczucie na co dzień, a przy okazji sprzyja utrzymywaniu smukłej sylwetki. Naturalne soki wspomagające trawienie mogą zlikwidować problem bólu brzucha, zaparć, biegunki i wielu innych dolegliwości. Świetnie sprawdza się w tej roli sok z dwóch łodyg selera naciowego, 500 gram pomidorów, jednego jabłka oraz niecałej łyżeczki ostrego sosu tabasco. Szybszym w przygotowaniu sokiem tego rodzaju będzie wyciskany sok z grejpfruta, który nie tylko reguluje przemianę materii, ale przy okazji obniża poziom glukozy we krwi i oczyszcza organizm z toksyn.

Sok oczyszczający jelito grube

Oczyszczanie jelita grubego ze złogów wpływa pozytywnie na perystaltykę i pozwala uniknąć uciążliwych zaparć. Jednym ze sposobów na przeprowadzenie tego procesu jest regularne spożywanie soku z jabłka, gruszki, szklanki szpinaku, marchewki, jednej pomarańczy oraz szklanki wody. Zawarty w soku szpinak dostarcza organizmowi wielu witamin, minerałów oraz luteiny i beta-karotenu, które są silnymi przeciwutleniaczami, które chronią organizm przed bakteriami i wirusami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *